O mnie

Dzień dobry! Nazywam się Natasza Cebo-Olszewska i czternaście lat temu założyłam firmę EN BLANCO Architekci – wówczas jeszcze pod nazwą Pracownia Projektowa kARton.

Od tamtej pory minęło sporo czasu, w którym udało mi się wytyczyć własną ścieżkę prowadzącą przez gąszcz zagadnień związanych z architekturą i jej projektowaniem.

W zawodzie architekta pracuję już prawie 20 lat. Wykształcenie zdobyłam na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Posiadam uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń i jestem członkiem Śląskiej Okręgowej Izby Architektów RP pod numerem ewidencyjnym SL-1582.

Dążenia

Moim celem jest tworzenie funkcjonalnej, harmonijnej i ponadczasowej przestrzeni. Otwartość, unikanie schematów, spójność środków wyrazu, ekologia, szacunek, szczerość i dobra komunikacja międzyludzka - to główne drogowskazy w mojej pracy projektowej.

Rozpoczynając nowy projekt staram się wyczuć klimat miejsca, poznać jego historię, zrozumieć – po to, aby uchwycić właściwą proporcję pomiędzy tym, co jest, a tym, co zostanie dodane w projekcie. Dążę do tego aby projekt dobrze korespondował z otoczeniem, jednocześnie w pełni odpowiadając na potrzeby swoich przyszłych użytkowników. Stawiam na rozwiązania funkcjonalne i proste, lecz dobrze przemyślane i dopracowane do ostatniego detalu, w których dominują wyważone proporcje, konsekwentny dobór materiałów i poszanowanie dla środowiska naturalnego.

Miejsce

Pracownia EN BLANCO Architekci mieści się w Sosnowcu przy ul. Przejazd 3, na II piętrze mocno już podniszczonej kamienicy. Jest to miejsce dość nieoczywiste jak na lokalizację biura architektonicznego, jednak pewna słabość do tego typu przestrzeni - ze swoją przeszłością i z klimatem, które roztaczają wokół twórczą aurę - sprawia, że jesteśmy nim zauroczeni i potrafimy mu wiele wybaczyć.

Natasza - EnBlanco

Biuro - EnBlanco